Młot Thora II 13-14.02.10

MŁOT THORA II

13-14 Luty 2010 Okuniew
Marines on mission: Sgt. J.Cravener „Atreides” , Cpl. E.C.Ramirez , Pvt. C.J.Hunt „Chris” , Ironbro

Na tym MILSIMie wcieliliśmy się w oddziały jej królewskiej mości
Wybierając się na Młot Thora II zakładaliśmy, że nie będzie łatwo – ze względu na pogodę, liczebność oraz postawione przed nami zadania. Wśród nich znalazły się przede wszystkim przygotowanie umocnień dla bazy rakietowej w postaci stanowisk obserwacyjnych, bunkrów oraz zasieków, zaminowanie przedpola oraz przygotowanie zaplecza dla części pozostałych uczestników w formie "ciepłego pokoju".

0700 – Przybycie na "parking" obrońców
0800 – Dostarczenie materiałów i zapasów do głównego bunkra (zwanego dalej HQ)
0800-1530 – Przygotowywanie umocnień w postaci bunkrów, osłon pykretowych oraz zasieków
1545 – Otrzymujemy polecenie zaminowania terenu
1546 – Ciężki ostrzał moździerzowy w sam środek HQ, obyło się bez rannych
1555 – Zajęcie pozycji na wale vis a vis HQ
1605 – Słyszymy raporty o wzmagającej się wymianie ognia z przeciwnikiem
1608 – Kontakt z przeciwnikiem, wymiana ognia. Ironbro KIA, Atre RL prawej ręki (opatrzona), Adi RL lewej ręki (opatrzona), Werewolf RL szyi i RL lewej ręki (opatrzone). Patrol wroga wycofuje się po otrzymaniu dwóch KIA (w tym jeden dobity).
1615 – Kolejny kontakt z wrogiem. Werewolf WZW lewej ręki – uznał się za KIA, Adi KIA, Chris KIA, Atre 2x RL hełm 1x RC hełm (zredukowane do 1 RL)
1617 – Atre 2x RL hełm 1x RC hełm (zredukowane do 1 RL). Uznaję się za KIA 1625 – Powrót do trupiarni w HQ.

Niestety niespodziewanie szybka ofensywa ze strony przeciwnika nie dała nam wystarczającej ilości czasu do ukończenia wszystkich powierzonych nam zadań, choć zabraliśmy się do nich już o 0700 02/13/10. Jak się później okazało, dystans, który miał dzielić siły nieprzyjaciela od naszej bazy został decyzją organizatorów skrócony z 10 km do około 3,5 km.

Kontakt z wrogiem nastąpił w okolicach godziny 1600 02/13/10. Po trwającej około kwadransa wymianie ognia, ponieśliśmy klęskę tak samo jak reszta obrońców, kończąc naszą przygodę z tym milsimem w stanie:
Sgt. J. Cravener – KIA
Cpl. E. Ramirez – KIA
Pvt. C.J. Hunt – KIA
Ironbro – KIA
Niemniej jesteśmy pełni podziwu dla organizatorów oraz strony przeciwnej – wynieśliśmy z tej edycji Młotu Thora wiele doświadczenia, które w przyszłości z pewnością zaprocentuje.
By J.Cravner

Comments are closed.