CNN War 02.07.11 Wola Wodyńska

CNN WAR

Marines deployed for mission: Sgt. J. Cravener „Atre”, Cpl V. May „May'u”, Lcpl M. Williams „Łyli”, Pvt. C.J. Hunt „Chris”, Pvt T. Kowalczyk „Trejter”, Recruit K. Malinowska „Malina”, Recruit T. Wnuk „Suchy”, Recruit M. Dąbkowski „Bikeroo”, Recruit "Walker"

Gra scenariuszowa „CNN Wars” odbyła się 2 lipca na poligonie SCE w Woli Wodyńskiej. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła nam w wypełnieniu postawionych przed nami zadań. Zjawiliśmy się na miejscu dzień wcześniej, aby pomóc organizatorowi w przygotowaniu terenu gry – zlecono nam przygotowanie umocnionych pozycji na punktach 2 i 3 z użyciem rozmaitych, dostarczonych przez organizatora materiałów i narzędzi. Przygotowaliśmy się na nocleg we własnych namiotach, zostaliśmy jednakże mile zaskoczeni ofertą zakoszarowania w "Hiltonie" od organizatorów, na co z wdzięcznością przystaliśmy.
Dzień gry rozpoczęliśmy od śniadania i kawy, które mogliśmy przyrządzić dzięki użyczonej przez organizatora kuchni z palnikami gazowymi. Przygotowaliśmy pozycje na punkcie nr 2, po czym stawiliśmy się na zbiórce w strefie offgame. Strony podzielono mundurowo, na strony amerykańską i europejską. Dowódca strony US, Cezar, przydzielił naszemu plutonowi oznaczenie „Bravo”.

Do komunikacji wewnątrz plutonu używaliśmy kryptonimu „Bravo-Kociaki-2”. Zaraz po rozpoczęciu rozgrywki rozpoczęła się wymiana ognia, gdy zostaliśmy zaatakowani w trakcie przemarszu na punkt nr 3. Wraz zresztą plutonu Bravo, szybko wyparliśmy nieprzyjaciela z pozycji. Kolejne godziny spędziliśmy na obronie opanowanego przez nas punktu.

Kolejnym rozkazem było wyparcie nieprzyjaciela z punktu nr 2, przy wielu ranach, jednakże wciąż bez strat w ludziach, udało nam się wypełnić zadanie. Nieprzyjaciel nie dawał nam chwili wytchnienia, próbując odbić utracony punkt. Po około godzinie sytuacja się uspokoiła i pojawiły się nowe rozkazy.
W towarzystwie transportera opancerzonego SKOT przypuściliśmy nieudane natarcie na fort strony Europejskiej. Po odniesieniu airsoftowej śmierci, udaliśmy się do strefy offgame, by przygotować się do opuszczenia Woli Wodyńskiej. Na odprawie końcowej odbyło się losowanie nagród od sponsorów. Szczęście dopisało Lcpl „Łysemu” i Recruit „Suchemu”, którzy wygrali torby z militarnymi upominkami.
Wyjazd do Woli Wodyńskiej na „CNN Wars” uważamy za jak najbardziej udany, szczególnie ze względu na to, że mogliśmy się wykazać w tym co lubimy najbardziej, czyli w zadaniach inżynieryjnych, a także wystrzelać tonę kompozytu, realizując kolejne bojowe zadania.

Comments are closed.